Przepraszamy za możliwe utrudnienia w działaniu sklepu. Trwają prace serwisowe.
hist.jpg

KORZENIE I NARODZINY DR. GRANDEL

Wszystko zaczęło się w „Pfladermuhle”, tysiącletnim młynie, który dr Felix Grandel odziedziczył po swojej matce w 1936 r.

Dr Felix Grandel był chemikiem i dietetykiem, który już w 1935 r. prowadził badania nad wykorzystaniem naturalnych substancji, m.in. zarodków pszennych, w celu wzbogacenia żywności. Szybko też zaczął wykorzystywać swoje odkrycia w produkcji kosmetyków, opartych na składnikach pochodzenia roślinnego. W 1947 r. założył firmę produkującą artykuły dietetyczne i kosmetyki, oparte na ekstraktach z kiełków pszenicy, które do dziś są popularne jako naturalne źródło witamin, minerałów i innych wartości odżywczych.

ROZWÓJ

Już w 1950 roku rozpoczęto produkcję serum w ampułkach z Epigranem, stanowiącym do dziś jeden z najskuteczniejszych odżywczych składników aktywnych, używanych w kosmetykach.

Kolejne lata przynosiły dalsze odkrycia i niezwalniający postęp. W 1960 roku oferta została poszerzona m.in. o kosmetyki wzbogacone znanym już ekstraktem z kiełków pszenicy oraz rumiankiem (krem Azulen) i karotenem (seria Phyto Care – Carotin). Produkty te wpisały się w ówczesną podstawę pielęgnacji kobiet i możemy je dziś uznać za kultowe produkty tamtych lat. Cieszą się niesłabnącą popularnością po dziś dzień.

epigran.jpg
award.jpg

NOWE POKOLENIE

Od 1985 roku syn Dr Felixa, Michael Grandel, absolwent kierunku ekonomii, kieruje niezależnie zarządzanym, rodzinnym przedsiębiorstwem. Od tego czasu rozwój firmy zaczął nabierać jeszcze większego tempa i rozmachu.

Do oferty włączono zupełnie nowe produkty, jak np. Ellissima – koncentrat odżywczo-kojący dla skóry suchej i wrażliwej, zamknięty w indywidualnych kapsułkach, wprowadzony na rynek w 1992 roku.

W 2000 roku otwarto nowe centrum szkoleniowe, pozwalające kształcić 2000 kosmetyczek rocznie. Po dziś dzień DR. GRANDEL inwestuje w rozwój kompetencji swoich przyszłych i teraźniejszych klientów.

Dwa lata później poszerzająca się oferta kosmetyczna laboratoriów DR. GRANDEL została uporządkowana przez wprowadzenie dwóch nowych marek: PHYRIS i ARABESQUE.

DR. GRANDEL DZIŚ

DR. GRANDEL zatrudnia obecnie około 230 pracowników. Od czasu skromnych początków sprzed ponad sześćdziesięciu lat, DR. GRANDEL stał się światowej sławy liderem w dziedzinie badań, rozwoju i produkcji naturalnych, zaawansowanych technologicznie produktów do profesjonalnej i domowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

Mimo spektakularnego rozwoju, DR. GRANDEL pozostał firmą rodzinną. Produkty DR. GRANDEL zdobywają świat – są dystrybuowane na terenie ponad 40 krajów Europy, Ameryki Północnej i Azji.
Firma posiada nowoczesne zaplecze produkcyjne w Bawarii, w Niemczech oraz filie i partnerów handlowych na całym świecie.

epigran.jpg

BADANIA I ROZWÓJ

Nasz rozwój opieramy na naszych klientach: słuchamy, czego naprawdę potrzebują.

KORUMA: Proces produkcyjny zgodny z systemem GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej – standardy farmaceutyczne).

Tak wysokie standardy produkcji zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i jakość produktów.

W pełni skomputeryzowany MAGAZYN współgra z systemem logistycznym firmy.

ZAMÓWIENIA:
Krótkie terminy realizacji zamówień – Świeże produkty.

Kosmetyki DR. GRANDEL są testowane na osobach pozostających pod opieką doświadczonych dermatologów w niezależnych instytucjach. Firma całkowicie odrzuca eksperymenty na zwierzętach.

DR. GRANDEL stosuje nowoczesne standardy produkcji przyjaznej środowisku, poświadczone certyfikatem Eco.

Efektem tych wszystkich działań jest gama niezwykle bioaktywnych kosmetyków, bardzo dobrze tolerowanych także przez wrażliwe i problematyczne skóry.

DR. GRANDEL KOSMETIK I ARABESQUE są doceniane w ponad 40 krajach.

Zarówno produkty przeznaczone do użytku profesjonalnego, jak i linie pielęgnacji domowej, zdobywają serca i lojalność ich użytkowników w różnych częściach świata.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

epigran.jpg

BEAUTY FORUM READERS’ CHOICE 2009/2010

W rankingu 2009/2010 prowadzonym przez Beauty Forum, wydawcę czasopisma dla profesjonalistów poświęconemu tematowi kosmetyków i kosmetologii, kapsułki HYDRO ACTIVE Hyaluron Filler Caps zajęły 1 miejsce w kategorii ” Klasyka kosmetyków pielęgnacyjnych” jako wybór czytelników.

LNE & SPA’S 2010 BEST AWARD

Ten sam produkt zdobył nagrodę LNE & Spa’s 2010 Best Award, przyznawaną przez LNE & Spa – kolejnego wydawcę czasopisma skierowanego do profesjonalistów branży kosmetycznej.

epigran.jpg

BEAUTY FORUM READERS’ CHOICE 2010/2011

Rok później wyborem czytelników Beauty Forum serum Epigran zdobyło 2 nagrodę w kategorii Kosmetyków do pielęgnacji skóry, otrzymując nagrodę Beauty Forum Readers’ Choice 2010/2011.

LNE & SPA’S 2012 BEST AWARD

W 2012 roku kolejny produkt z linii HYDRO ACTIVE zdobył nagrodę LNE & Spa’s BEST Award 2012. Wygranym produktem był HYDRO ACTIVE Hyaluron Body.

epigran.jpg

BEAUTY FORUM AWARD: MOST ATTRACTIVE BRAND OF PROFESSIONAL COSMETICS 2012

W styczniu 2013 roku, w wyniku głosowania salonów beauty & spa w Niemczech, marka DR. GRANDEL zdobyła 1. miejsce w rankingu najatrakcyjniejszych marek kosmetyków profesjonalnych, zdobywając nagrodę Beauty Forum Award 2012.

Dzięki inicjatorowi badania – wydawcy czasopisma”Beauty Forum” z siedzibą w Karlsruhe, oraz Instytutowi Badań Würtenberger FIW, przebadano setki salonów kosmetycznych w całych Niemczech. Oceniano takie aspekty, jak: świadomość marki, poziom informacji i wiedzy o produktach i marce, obecnie używane marki oraz preferencje w przypadku chęci ich zmiany. Głosy i opinie ekspertów kosmetycznych w Niemczech przyznały marce DR. Grandel pierwsze miejsce.


// // // //