lwia zmarszczka

Czy lwia zmarszczka to zawsze pierwsza oznaka starzenia? Dlaczego ona powstaje oraz jak jej zapobiegać? Dowiedz się, jak pozbyć się lwiej zmarszczki. Poznaj skuteczne środki pielęgnacji oraz sprawdzone kosmetyki. Odkryj, jak powstrzymać starzenie się skóry.

Czym jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka to nic innego jak jedna ze zmarszczek mimicznych, która powstaje na czole pomiędzy brwiami. Chociaż jest naturalnym efektem starzenia się skóry, wiele ludzi, zwłaszcza kobiet, uważa, że nadaje im ona gniewny lub zmęczony wygląd.

Lwia zmarszczka jest widoczna również u młodych osób. Podczas marszczenia czoła lub ruszania brwiami powstaje ona naturalnie. Jednak wraz z wiekiem staje się coraz bardziej widoczna.

Przyczyny powstawania lwiej zmarszczki

Bezpośrednią przyczyną lwiej zmarszczki jest ekspresja twarzy. Jako zmarszczka mimiczna jest wynikiem ruchów takich jak marszczenie brwi. Jednak z upływem lat spada poziom kwasu hialuronowego oraz kolagenu, przez co lwia zmarszczka się pogłębia.

Starzenie się nie jest jedyną przyczyną, kiedy pojawia się lwia zmarszczka. Powodem mogą być także złe nawyki, stres, palenie tytoniu, a także promienie słoneczne.

Lwia zmarszczka może być również efektem genetyki. Jeśli w Twojej rodzinie kobiety miały uwidocznione zmarszczki na czole, jest szansa na to, że masz predyspozycje do pojawienia się ich w przyszłości.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

Widoczne zmarszczki można zredukować, stosując odpowiednie zabiegi kosmetyczne lub profesjonalne kosmetyki. Jakie z nich pomogą Ci się zdobyć lwiej zmarszczki?

Profesjonalna pielęgnacja

Zwróć szczególnie uwagę na kosmetyki wzbogacone o składniki, które stymulują własną produkcję kolagenu oraz odnowę komórkową. Będą to przede wszystkim:

  • kwas hialuronowy;
  • witamina C;
  • peptydy;
  • retinol.

Serum lub miejscowa ampułka może zmniejszyć widoczność linii i zmarszczek na czole, a także w innych częściach twarzy. Aby efekty były jednak widoczne, warto sięgać po nie regularnie.

Szukasz sprawdzonych produktów? Sprawdź Hyaluron Refill Night. To prawdziwy wypełniacz zmarszczek. Uzupełnia rezerwy wilgoci i głęboko nawilża. Ponadto dostarcza kwas hialuronowy, który spłyca zmarszczki od wewnątrz.

Aby zmaksymalizować efekt wypełnienia zmarszczek, włącz do pielęgnacji ampułki Hyaluron lub perły Hyaluron Filler Caps.

ZABIEGI KOSMETYCZNE

Kiedy zmarszczki są widoczne, wiele kobiet korzysta z zabiegów kosmetycznych. Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się lwiej zmarszczki jest botoks. Jego wstrzyknięcie powodu relaksację mięśni twarzy i wygładzenie zmarszczek. Musisz jednak pamiętać, że efekty nie są trwałe i utrzymują się zazwyczaj przez kilka miesięcy.

Do pozostałych zabiegów zaliczymy:

  • wypełnienie kwasem hialuronowym – wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod skórę może wypełnić zmarszczkę, sprawiając, że staje się ona mniej widoczna;
  • mikrodermabrazja – polega ona na złuszczaniu naskórka, co stymuluje skórę do produkcji nowych komórek;
  • mezoterapia – polega na wprowadzeniu do skóry składników aktywnych takich jak witaminy czy aminokwasy.

Jak zapobiegać lwiej zmarszczce?

Lwia zmarszczka, która jest wynikiem ekspresji twarzy, jest naturalnym zjawiskiem. Dotyka nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Są jednak sposoby na to, jak jej zapobiegać oraz opóźniać jej pojawienie się.

Nawilżenie i odżywienie skóry

Stan Twojej cery zależy między innymi od jej odżywienia, a także nawilżenia. Stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji może przeciwdziałać lwiej zmarszczce. W jaki sposób?

Kremy i serum z retinolem, witaminą C, peptydami czy kwasem hialuronowym mogą pomóc zwalczyć oznaki starzenia się skóry. Co więcej, retinol może przyspieszyć odnowę komórek, co ma szczególne znaczenie w zapobieganiu zmarszczek. Z kolei kwas hialuronowy pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie cery.

Pamiętaj jednak, że zdrowa i odżywiona skóra to efekt regularnej pielęgnacji. Skuteczność kosmetyków zależy od tego, jak często po nie sięgasz. Nie czekaj i sprawdź ofertę Dr Grandel. Wybierz kosmetyki, które zadbają o Twoją cerę i zapobiegną pojawieniu się lwiej zmarszczki.

Ochrona przed Słońcem

Jak już pisaliśmy, promienie słoneczne są jednym z powodów pojawienia się lwiej zmarszczki. Mogą one również przyczyniać się do przebarwień, plam starczych, a nawet do rozwoju nowotworów.

Z tego powodu warto sięgnąć po krem z filtrem przeciwsłonecznym z wysokim faktorem (SPF minimum 30) niezależnie od pogody. Promienie słoneczne mogą bowiem przechodzić przez chmury i mieć negatywny wpływ na naszą skórę.

Podsumowanie

Lwia zmarszczka jest naturalnym skutkiem starzenia się skóry. Można jednak jej zapobiegać, a także sprawić, że będzie mniej widoczna. Odpowiednio dobrana pielęgnacja, ochronna przeciwsłoneczna czy zabiegi kosmetyczne mogą pomóc Ci zachować młody wygląd na dłużej.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password