blog - profesjonalne kosmetyki

DR. GRANDEL

Kwas hialuronowy to polisacharyd. Wchodzi w skład substancji międzykomórkowej tkanki łącznej więc znajduje się w najbliższym otoczeniu komórek.

Związek wykryto ponad 70 lat temu, ale początkowo nie był on wystarczająco doceniany, gdyż u ludzi dorosłych występuje już w niewielkiej ilości. Pełni jednak niesamowitą rolę. Szczególnie w stawach (a dokładnie w płynie maziówkom czyli działa jak smar), w ciałku szklistym oka, pępowinie czy szpiku kostnym, gdzie pełni rolę spajającą i utrzymującą wodę w substancji śródmiąższowej.

Kwas hialuronowy ułożony jest w sposób uporządkowany wzdłuż włókien kolagenowych. Przełomowy okazał się moment, w którym odkryto, że poziom kwasu hialuronowego obniża się wraz z wiekiem, wtedy zainteresowanie tym związkiem znacznie wzrosło. Udowodniono również, że w skórze starzejącej się zmienia się jego ciężar cząsteczkowy i sama struktura. Wyciągnięto również wnioski, że ilość kwasu hialuronowego w skórze podlega wahaniom sezonowym i może ulegać degradacji pod wpływem światła.

Jest więc prawdopodobne, że proces fotostarzenia jest silnie zależny nie tylko od procesów niszczenia kolagenu i elastyny, ale również obecności kwasu hialuronowego. Tym bardziej, że to właśnie ten związek, poprzez tworzenie tzw. matrycy żelowej nadaje tkankom właściwą jędrność.

Skąd pochodzi kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest  ważną częścią naszej tkanki łącznej, chrząstki i mazi stawowej. Jest produkowany przez ludzkie komórki. W kosmetyce stosowany jest kwas hialuronowy pochodzenia biotechnologicznego.

Kwas hialuronowy z laboratorium

DR. GRANDEL Kosmetik stosuje kwas hialuronowy, który został wyprodukowany przy użyciu biotechnologii. Jest więc całkowicie wolny od białka zwierzęcego. Oznacza to, że przez cały czas możemy zapewnić tę samą, wysoką jakość produktów kosmetycznych i ostatecznie osiągnąć możliwy, najlepszy efekt pielęgnacyjny.

Kwas hialuronowy sekretem pięknej skóry

Sekretem piękna skóry wielu z nas jest m.in. stosowanie produktów z kwasem hialuronowym. Substancja ta szybko wypełnia przestrzenie między włóknami kolagenu. Rezultat widzimy natychmiast: nawilżona, gładka i „wypełniona” skóra.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password