śnieżna alga

Chociaż występuje w ekstremalnych warunkach, możesz ją spotkać w kosmetykach na sklepowych półkach. Dowiedz się, co sprawia, że jest ona tak wyjątkowa. Dlaczego warto włączyć ją do codziennej pielęgnacji? Czytaj dalej w naszym artykule.

Spis treści:

 1. Algi morskie – co je wyróżnia?
 2. Czym jest śnieżna alga?
 3. Właściwości śnieżnej algi
 4. Zastosowanie śnieżnej algi w kosmetykach
 5. Podsumowanie

Algi morskie – co je wyróżnia?

Algi to grupa organizmów, która odgrywa kluczową rolę w ekosystemie wodnym. Nie tylko wytwarzają one tlen, ale są także pokarmem dla innych organizmów morskich.

Rozróżniamy m.in.:

Algi morskie, zwłaszcza brunatnice (algi brunatnych), są cennym źródłem kwasu alginowego, który odgrywa istotną rolę w kosmetyce.

Algi słodkowodne, w tym spirulinę i chlorellę. Spirulina wyróżnia się bogactwem aminokwasów, witamin i minerałów, wspiera procesy odmładzania i regeneracji. Chlorella, zaś jest znana ze swoich właściwości oczyszczających i pielęgnacyjnych, jest szczególnie polecana do pielęgnacji skóry i walki z cellulitem.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom, algi znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, w tym w produkcji żywności, kosmetyków i produktów farmaceutycznych.

Czym jest śnieżna alga?

Śnieżna alga to unikalny rodzaj mikroalgi, która przystosowała się do życia w ekstremalnie niskich temperaturach. Występuje ona zwłaszcza na pokrywach śnieżnych i lodowych. Jej zdolność do przetrwania w trudnych warunkach sprawia, że budzi ona zainteresowanie na całym świecie.

To, co ją wyróżnia to zdolność do przetrwania w niskich temperaturach i intensywnym promieniowaniu. Pod wpływem promieni słonecznych przyjmuje ona charakterystyczny czerwony lub różowy kolor. Ta zmiana koloru, nazywana jako „krwawienie śniegu”, chroni ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i pozwala przetrwać w ekstremalnych warunkach.

Podobnie jak inne algi, ma ona cenne składniki takie jak:

 • antyoksydanty
 • polifenole
 • nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6
 • witaminy (w tym witaminy C i E)
 • kwas alginowy
 • chlorofil

Są one powodem, dla którego śnieżna alga zapewnia wiele korzyści w pielęgnacji skóry. Przyjrzyjmy się zatem jej właściwościom w kosmetyce.

Właściwości śnieżnej algi

Śnieżna alga jest ceniona za bogactwo antyoksydantów, witamin i minerałów, które mają pozytywny wpływ na zdrowie. Wymieńmy kilka jej właściwości:

 • Nawilżenie i regeneracja skóry – zawarte w algi śnieżnej składniki takie jak kwas alginowy mają działanie nawilżające i higroskopijne. Dzięki temu potrafią przyciągać i zatrzymywać wodę w naskórku, dbając o jej poziom nawilżenia.
 • Działanie przeciwzapalne – algi mogą pomóc zmniejszyć stany zapalne i przyspieszyć proces gojenia.
 • Wzmocnienie bariery ochronnej skóry – śnieżna alga może pomóc chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zanieczyszczeniami.
 • Działanie przeciwstarzeniowe – jak polifenole i witaminy C i E, pomagają zwalczać wolne rodniki. Przyczynia się to do zmniejszenia widoczności linii i zmarszczek, a także poprawy ogólnego wyglądu skóry.

Dzięki swoim właściwościom alga śnieżna to ważny składnik w kosmetyce, przynosząc nie tylko intensywne nawilżenie, ale również działanie przeciwstarzeniowe czy przeciwzapalne. Tym samym warto włączyć ją do codziennej pielęgnacji.

Zastosowanie śnieżnej algi w kosmetykach

Śnieżna alga jest coraz częściej stosowana w kosmetykach. Znajdziesz ją również w produktach Grandel, takich jak:

 

 • Renew Body – krem odmładzający do ciała z ekstraktem ze śnieżnej algi jest przykładem luksusowego kosmetyku, który wykorzystuje niezwykłe właściwości śnieżnej algi, glonu występującego na zboczach alpejskich lodowców. Ten niezwykły składnik, dzięki swoim adaptacyjnym zdolnościom do ekstremalnych warunków, staje się cennym źródłem składników aktywnych o silnym działaniu odmładzającym. Alga śnieżna stymuluje tzw. “gen piękna” skóry, oferując ochronę włókien kolagenowych, zwiększając elastyczność skóry, napinając naskórek i wspierając jego odnowę.
 • Renew Eye & Lip – zaawansowana terapia odmładzająca dla delikatnej skóry wokół oczu i ust z ekstraktem ze śnieżnej algi. Stymuluje “gen piękna”, poprawia elastyczność i odnawia skórę. Zawiera także ekstrakt z albicji jedwabistej redukujący zmarszczki i rozjaśniający cienie, peptydy Anti Age spowalniające starzenie oraz kompleks Sea Lift, który wygładza i napina skórę. Olej z dzikiej róży i masło shea odżywiają, a pigmenty rozświetlające optycznie redukują zmarszczki, oferując młodszy wygląd.
 • Renew Pearls – to połączenie kremu i serum w formie różowych kulek, zapewniające intensywne nawilżenie i wygładzenie skóry. Zawiera ekstrakt ze śnieżnej algi, który aktywuje ‘gen piękna’, chroniąc włókna kolagenowe i elastynowe, co poprawia jędrność i elastyczność skóry. Peptydy Anti Age oraz kompleks Age Corrector wspomagają regenerację i spowalniają starzenie się skóry. Dzięki synergii składników aktywnych, linie i zmarszczki są zredukowane, a skóra staje się młodsza i bardziej nawilżona.

 

 

Podsumowanie

Śnieżna alga dzięki swoim właściwościom i korzystnemu wpływowi na skórę, odnajduje zastosowanie w wielu kosmetykach. Włączenie jej do codziennej pielęgnacji może sprawić, że Twoja skóra będzie nawilżona, zregenerowana oraz odżywiona. Sprawdź ofertę Grandel, aby przekonać się o korzystnym działaniu śnieżnej algi na Twoją cerę.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password