jak chronić skórę przed słońcem

Lato, słońce i ciepłe dni — to okres, który każdy z nas uwielbia. Jednak, aby w pełni korzystać z uroków słonecznej pogody, należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed promieniowaniem UV.

 

W naszym artykule dowiesz się, jak skutecznie chronić skórę przed słońcem. Przekonasz się, dlaczego warto stosować kremy z filtrem, nosić okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy, a także unikać szczytu nasłonecznienia. Wszystko po to, cieszyć się zdrową i piękną cerą.

Używaj kremów z filtrem

 

Zacznijmy od skutecznej ochrony zewnętrznej. Opalenizna jest naturalną reakcją organizmu, która pojawia się wskutek wystawienia skóry na promieniowanie UV. Chociaż przez wiele osób jest ona pożądanym efektem, w rzeczywistości jest efektem walki przed Słońcem.

 

 

Regularne stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym zmniejsza ryzyko wystąpienia raka skóry — szczególnie czerniaka, który jest najagresywniejszym rodzajem. Co więcej, SPF może opóźnić powstawanie zmarszczek, plam i utraty jędrności skóry.

 

 

Aby chronić skórę przed Słońcem, sięgnij zatem po produkty z filtrem przeciwsłonecznym o SPF co najmniej 30. Nie zapominaj także o kremie pod makijaż.

 

 

Nie zapominaj o ukrytych miejscach

 

 

Podczas nakładania kremu z filtrem, często pomijamy takie miejsca jak uszy, stopy, dłonie, tył szyi czy dekolt. Pamiętaj, aby równomiernie rozprowadzić produkt na całym ciele, zwracając uwagę na wszystkie narażone obszary.

 

Wodoodporne kosmetyki — nie tylko na plażę

 

Jeśli zamierzasz pływać lub uprawiać sport na zewnątrz, wybierz krem z filtrem przeciwsłonecznym oznaczony jako wodoodporny. Jednak pamiętaj, że nawet wodoodporne produkty tracą swoją skuteczność po pewnym czasie w kontakcie z wodą.

 

KREM Z FILTREM POD MAKIJAŻ

Szukasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym do stosowania na co dzień? Protection UV może być doskonałym rozwiązaniem. Oferuje on wysoki poziom ochrony (SPF 50) przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, może być nakładany pod makijaż, a do tego zapewnia pielęgnację skóry.

Ochraniaj oczy i głowę przed Słońcem

Nie tylko skóra twarzy jest narażona na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Chroń także oczy i głowę przed Słońcem. Jak? Modnymi kapeluszami i okularami z filtrem UV. Dowiedz się, dlaczego są nie tylko stylowym, ale także bezcennym dodatkiem.

Pamiętaj o nakryciu głowy

 

Kiedy na zewnątrz jest upał, pamiętaj o tym, aby chronić skórę głowy przed Słońcem. Czapka z daszkiem, kapelusz, a nawet chusta jest niezbędna w trakcie gorących dni.

 

Odpowiednie nakrycie głowy chroni przed promieniowaniem UV, które może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry, poparzeń słonecznych, a nawet raka skóry.

 

Ponadto zbyt długie przebywanie na Słońcu bez odpowiedniej ochrony może zakończyć się osłabienie organizmu, zawrotami głowami, a w najgorszym wypadku udarem słonecznym. Warto zatem pamiętać o tym dodatku nie tylko na wakacjach.

Noś okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek, ale ważny element ochrony zdrowia naszych oczu. Zapobiegają one bowiem:


  • zaćmie;
  • oparzeniu rogówki;
  • zapaleniu spojówek,
  • zwyrodnieniu plamki żółtej.

Wybieraj okulary, które mają podaną moc filtra. Im mocniejsza, tym lepsza ochrona. Przykładowo UV 400 pochłania 100% promieniowania słonecznego. Tym samym jest polecany do stosowania w okresie letnim, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na negatywne skutki działania Słońca.


Informacje na temat mocy filtra powinna znaleźć się w opisie lub na opakowaniu. Unikaj okularów przeciwsłonecznych, które nie podają takich danych. W wielu przypadkach bowiem nie zapewniają one żadnej ochrony przed Słońcem.

Unikaj szczytu nasłonecznienia

 

Niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, czy też spędzamy czas w mieście, ważne jest, aby unikać szczytu nasłonecznienia. Co to takiego? Jest to taka część dnia, kiedy promienie słoneczne są najbardziej intensywne. Zazwyczaj jest to między godziną 10:00 a 16:00.

 

W tym czasie Twoje ciało oraz skóra jest bardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UVA i UVB. A jak wiesz, mogą one prowadzić do poparzeń słonecznych, przedwczesnego starzenia się skóry i zwiększać ryzyko raka skóry.

 

Wiemy, że łatwiej jest mówić niż robić, jednak palowanie swoich aktywności w trakcie upalnych dni może pomóc Ci chronić skórę przed Słońcem.

 

Jeśli masz taką możliwość, wybieraj się na spacer, bieganie czy rower wcześnie rano lub późnym popołudniem, gdy promienie słoneczne są mniej intensywne. W ciągu dnia zaś koniecznie aplikuj kosmetyki z filtrem, a także ochraniaj swoją głowę i oczy.

Podsumowanie

 

Właściwa ochrona przed Słońcem to klucz do zdrowej i promiennej skóry. Ciesz się urokami słonecznej pogody w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Pamiętaj, że ochrona skóry to inwestycja w jej piękno na długie lata.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password