jaki krem do twarzy na lato

Jesteś gotowa na Słońce? Lato to pora roku, której wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy. Ale czy Twoja skóra jest na nie przygotowana? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki krem do twarzy na lato ochroni Twoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV i zapewni jej odpowiednie nawilżenie.

Skóra latem – jak o nią zadbać?

 

Jesteś miłośniczką wysokich temperatur? Lato to wyjątkowy czas nie tylko dla nas, ale także dla naszej skóry. Duża dawka Słońca, witamina D3 oraz zwiększona aktywność na świeżym powietrzu czy korzystanie z klimatyzacji, mają wpływ na stan Twojej skóry.

 

Nie bez znaczenia są wysokie temperatury i wilgotność powietrza. Mogą one bowiem prowadzić do nadmiernego wydzielania sebum. Zwiększają ryzyko zaskórników, trądziku i innych problemów skórnych. Z kolei klimatyzacja może wysuszać cerę.

 

Przede wszystkim zaś ekspozycja na promieniowanie słoneczne może być największym zagrożeniem dla naszej cery. Promienie UV mogą bowiem powodować oparzenia słoneczne, a także przyczyniać się do przyspieszonego starzenia się skóry, a nawet zwiększać ryzyko raka skóry.

 

Wszystko to sprawia, że standardowy krem do twarzy, który stosujesz na co dzień, może nie zapewnić odpowiedniej ochrony i pielęgnacji podczas letnich miesięcy. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować rutynę pielęgnacji skóry do pory roku. Jaki krem do twarzy na lato? Czym powinien się charakteryzować? Dowiedz się tego z dalszej części artykułu.

 

Cechy dobrego kremu do twarzy na lato

 

Oto czym powinien charakteryzować się dobry krem na lato:

 

  • Ochrona przeciwsłoneczna – krem do twarzy na lato powinien zawierać wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej – przynajmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50. W ten sposób ochronisz ją przed szkodliwym działaniem promieni UV.
  • Składniki nawilżające – latem skóra może być odwodniona przy długotrwałym przebywaniu na słońcu, w basenie lub klimatyzowanych pomieszczeniach. Dlatego wybierz krem ze składnikami nawilżającymi naskórek takimi jak kwas hialuronowy, witamina E czy aloes.
  • Lekka formuła – produkty o ciężkiej konsystencji mogą zatykać pory zwłaszcza w trakcie cieplejszych miesięcy. Dlatego dobry krem do twarzy na lato powinien mieć lekką, nietłustą formułę, która szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze.

Polecane kremy do twarzy na lato

Przy wyborze kremu do twarzy na lato, warto zwrócić uwagę na produkty, które nie tylko zapewnią skórze odpowiednią ochronę, ale również będą dbać o jej nawilżenie i odżywienie. Właśnie takim jest Protection UV SPF 50.

 

Protection UV zaczyna działać wtedy, kiedy skóra jest narażona na promienie UV, zapewniając ochronę tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Ponadto zapewnia on ochronę z faktorem SPF 50, co jest kluczowe dla ochrony skóry latem przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

 

Jego formuła zawiera również witaminę E. Ma ona właściwości nawilżające, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Pomaga ona utrzymać skórę odpowiednio nawilżoną, zmniejszając ryzyko podrażnień i chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Pielęgnacja skóry latem – co musisz wiedzieć?

 

Używanie dobrego kremu z filtrem na lato to podstawa pielęgnacji skóry w trakcie wakacji. Jednak to nie wszystko. Sprawdź, jak o siebie dbać, kiedy na zewnątrz jest upał.

 

Unikaj największego nasłonecznienie

 

Między godziną 10:00 a 15:00 jest największe nasłonecznienie w trakcie dnia. To właśnie wtedy jest najprościej o poparzenia słoneczne czy udar cieplny. W miarę możliwości unikaj ekspozycji na Słońce w tych czasie.

 

Ochraniaj głowę i oczy

 

Kapelusz o szerokim rondzie, okulary przeciwsłoneczne i odpowiednie ubranie mogą pomóc w ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Pamiętaj o nich nie tylko na wakacjach, ale również spędzając lato w mieście.

 

Pij dużo wody

 

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Latem zaś jest najprościej o jego odwodnienie. To jednak nie wszystko Pijąc dużo wody, nawilżasz skórę od środka, co przekłada się na jej dobry wygląd i napięcie.

 

Prawidłowe nakładanie kremu UV

 

Krem z filtrem na lato jest w stanie zabezpieczyć naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Musisz jednak pamiętać, że skuteczność kremu z czasem maleje.  Nawet najlepsze produkty z wysokim filtrem SPF potrzebują odświeżenia, aby zapewnić skórze ciągłą ochronę. Alternatywą dla ponownego nakładania kremu może być użycie mgiełki z filtrem UV. Mgiełka z filtrem UV jest łatwa do aplikacji i można jej używać nawet na makijaż.

 

SPF nie sumuje się

 

Czy wiesz, że ochrona przeciwsłoneczna nie sumuje się? To znaczy, że nałożenie kremu z filtrem SPF 15 na krem z filtrem SPF 30 nie zapewni ci ochrony SPF 45. Faktor ochrony przeciwsłonecznej mówi o tym, jak długo skóra chroniona tym filtrem może być wystawiona na Słońce. Warto zatem używać produktów z jak największym dostępnym filtrem. 

 

Podsumowanie

 

Pamiętaj, że ochrona skóry latem to więcej niż tylko dobranie odpowiedniego kremu z filtrem UV. Właściwa pielęgnacja, unikanie szczytowego nasłonecznienia oraz odpowiednie nawodnienie pomogą zachować Twoją cerę piękną i zdrową na dłużej.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password