Jaki krem z filtrem na twarz

Ochrona przed Słońcem to nieodłączny element zdrowej pielęgnacji skóry. Jednak czy wiesz, jaki krem z filtrem na twarz sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Dowiedz się, jak wybrać idealny krem, który będzie dostosowany do Twojego typu cery.

Co oznacza krem z filtrem?


Latem nasza skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Mimo że wiele mówi się o stosowaniu kremów z filtrem na twarz przez cały rok, nie wszyscy rozumieją, co to tak właściwie oznacza.


Krem do twarzy z filtrem to kosmetyk skierowany do ochrony skóry twarzy przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (UV). Zawiera on specjalne składniki – filtry, które absorbują, rozpraszają lub odbijają promienie UV, tym samym zapobiegając ich przenikaniu do skóry.


Warto go stosować przez cały czas, ponieważ promieniowanie UVA, które może powodować uszkodzenie komórek oraz powstawanie zmarszczek, ma zdolność do przenikania przez chmury. Z tego powodu jesteśmy na nie narażeni przez cały rok, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Jaki SPF wybrać?


Jednym z czynników, jakie najczęściej rozważamy, wybierając krem do twarzy z filtrem, jest wskaźnik SPF. Czy jednak wiesz, co on oznacza i jak zapewnia optymalną ochronę?


SPF (z ang. Sun Protection Factor) to wskaźnik, który pokazuje, jak dobrze krem z filtrem chroni skórę przed promieniowaniem. Według badań:

  • SPF 30 zablokuje około 97% promieniowania słonecznego;
  • SPF 50 zablokuje około 98% promieniowania słonecznego;
  • SPF 100 zablokuje około 99% promieniowania słonecznego.

Jak widzisz, powyższe różnice nie są duże. Ponadto żaden krem z filtrem, nie jest w stanie zablokować 100% promieniowania słonecznego. Z tego powodu nie zapominaj o tym, aby dodatkowo ochronić się przez noszenie okularów przeciwsłonecznych, nakrycia głowy i osłaniające ubrania szczególnie w najbardziej intensywnych godzinach słonecznych.

Rodzaje filtrów w kremach na twarz

Wskaźnik SPF to jednak nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Oprócz tego wyróżniamy również różne rodzaje filtrów w kremach na twarzy. Należą do nich:

• Chemiczne
• Mineralne
• Mieszane

Dowiedz się więcej na ich temat.

Filtry chemiczne

Filtry chemiczne w kremach SPF absorbują promieniowanie słoneczne, pochłaniając je w warstwie rogowej skóry. Chronią one zarówno przed UVA, jak i UVB.


Ich zaletą jest lekka konsystencja oraz łatwość wchłaniania. Są one również mniej widoczne na skórze po nałożeniu. Z drugiej strony jednak mogą powodować podrażnienia i reakcje alergiczne. Z tego powodu nie są one zalecane osobom z cerą wrażliwą.


Filtry mineralne


Z kolei filtry mineralne odbijają i rozpraszają promieniowanie słoneczne. Podobnie jak filtry chemiczne mogą one chronić przed UVA i UVB.


Filtry mineralne są wybierane przez wiele osób ze względu na ich delikatną formułę. Z tego powodu mogą one być z powodzeniem stosowane w przypadku cery wrażliwej.


Filtry mieszane


W sklepach można jednak często spotkać takie kremy z filtrem na twarz, które są połączeniem obu rodzajów. Wybór między filtrami chemicznymi a mineralnymi zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb skóry.

Jaki krem z filtrem na twarz sprawdzi się najlepiej u Ciebie?

Krem z filtrem na twarz warto dobrać do swojej cery. Oto krótki przewodnik, który pozwoli Ci wybrać odpowiedni produkt:

  • Skóra normalna – kiedy masz dobrą równowagę między nawilżeniem skóry a produkcją sebum, Twoje możliwości wyboru kosmetyku są właściwie nieograniczone. Dlatego możesz skupić się na ich dodatkowych korzyściach, takich jak działanie antyoksydacyjne, czy wyrównanie kolorytu skóry;
  • Skóra sucha – skóra sucha potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Dlatego dobrze jest poszukać kremu z filtrem, który zawiera składniki, takie jak kwas hialuronowy, witamina E czy gliceryna;
  • Skóra tłusta lub mieszana – wybieraj lekkie i beztłuszczowe formuły, które nie będą zatykać porów;
  • Skóra wrażliwa – zwróć uwagę na kosmetyki bez parabenów i dodatków, które mogą podrażniać skórę. Zazwyczaj lepszym wyborem dla cery wrażliwej są filtry mineralne niż filtry chemiczne;
  • Skóra dojrzała – potrzebuje dodatkowego nawilżenia, a także składników, które pomagają zwalczać oznaki starzenia. Będą to np.: przeciwutleniacze, retinol czy peptydy.

UV Protection SPF 50

Nie wiesz, jaki krem z filtrem na twarz wybrać? Rozważ UV Protection. To inteligentna, precyzyjnie skierowana i bezkompromisowa ochrona skóry przed promieniami UV z faktorem SPF 50.

Działa na zasadzie lekkiej i szybko wchłaniającej się emulsji, która chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB w nowoczesny, inteligentny sposób – zaczyna działać tylko wtedy, gdy skóra potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej.

Właściwości nawilżające witaminy E pomagają utrzymać równowagę nawilżenia, a lekka konsystencja nie obciąża skóry. Jego specjalna formuła sprawia, że może on być stosowany przez posiadaczki różnego typu cer.

Podsumowanie


Niezależnie od typu skóry, najważniejsze jest codzienne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego wybierz taki krem z filtrem do twarzy, który pomoże Ci ochronić cerę i utrzymać jej zdrowie i młodość na lata.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password