kwas-hialuronowy-wlasciwosci

Gładka, elastyczna i młodzieńcza skóra – właśnie takie efekty może zapewnić kwas hialuronowy. Właściwości tej substancji są nieocenione. Przekonaj się o korzyściach, jakie niesie ze sobą stosowanie produktów wzbogaconych o ten składnik. Sprawdź, gdzie go szukać i czego się spodziewać.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja należąca do polisacharydów. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka. Jest jednym ze składników tkanki łącznej i pełni kluczową rolę w nawilżeniu cery, regeneracji skóry oraz ochronie stawów. Charakteryzuje się zdolnością zatrzymywania wody w skórze.

Można go porównać do naturalnego “wypełniacza”. Pomaga zachować młodzieńczy wygląd oraz elastyczność skóry. Ponadto jest również obecny w stawach, chroniąc je przed ścieraniem.

Z czasem poziom kwasu hialuronowego maleje. Jego spadek przyczynia się do utraty elastyczności skóry i powstawania zmarszczek. Dlatego jest tak popularny w kosmetykach opóźniających starzenie się, a także w zabiegach medycyny estetycznej.

Właściwości kwasu hialuronowego

Działanie kwasu hialuronowego wynika bezpośrednio z jego unikalnych właściwości. Czym się on charakteryzuje?

Właściwości kwasu hialuronowego:

  • zatrzymywanie i wiązanie cząsteczek wody – kwas hialuronowy potrafi wiązać do 1000 razy więcej cząsteczek wody niż jego masa. Z tego powodu skutecznie nawilża skórę;
  • wspiera regenerację – poprzez nawilżenie naskórka, kwas hialuronowy wspomaga jego regenerację, sprawiając, że skóra jest bardziej jędrna i gładka;
  • przyspiesza gojenie się ran – kwas hialuronowy przyspiesza proces gojenia i zapobiega powstawaniu blizn;
  • dba o stan stawów – obecność kwasu hialuronowego w stawach zapobiega ich schorzeniom i chroni przed ścieraniem.

Szerokie właściwości kwasu hialuronowego idą w parze z jego biokompatybilnością i bezpieczeństwem. Jako naturalny składnik ludzkiego ciała, jest on dobrze tolerowany przez organizm. Rzadko wywołuje niepożądane reakcje czy alergie.

Rodzaje kwasu hialuronowego

Poszczególne produkty mogą wykorzystywać różne rodzaje kwasu hialuronowego. Różnią się one nie tylko zastosowaniem, ale również właściwościami. Oto one:

  • Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy – ze względu na swoją strukturę nie wnika głęboko w naskórek. Działa głównie na jego powierzchni, tworząc barierę ochronną i pomagając zatrzymać wodę.
  • Kwas hialuronowy średniocząsteczkowy – ma mniejszą masę cząsteczkową. Dzięki temu może trafiać do głębszych warstw skóry.
  • Kwas hialuronowy małocząsteczkowy – najmniejsza masa pozwala penetrować głębsze warstwy skóry. Dzięki temu może skutecznie stymulować produkcję kolagenu oraz nawilżać cerę od środka.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że jest cenionym składnikiem wielu produktów kosmetycznych i medycznych. Można się z nim spotkać od kremów przeciwzmarszczkowych po wstrzyknięcia w celu wypełnienia zmarszczek i modelowania konturów twarzy. Poznaj szerzej jego zastosowanie.

Kwas hialuronowy spotkasz w:

  • Kosmetykach – kremy, serum, ampułki, maseczki.
  • Salonach kosmetycznych – jako wypełniacz zmarszczek.
  • Medycynie – stosowany m.in. do leczenia schorzeń stawów.

Kwas hialuronowy możesz stosować codziennie, niezależnie od pory roku i innych czynników. Poznaj korzyści płynące z jego regularnego stosowania.

Korzyści dla skóry i zdrowia

Z kwasu hialuronowego i jego właściwości można korzystać niezależnie od wieku. Jego liczne korzyści dla skóry i zdrowia sprawiają, że w przypadku każdej kobiety odnajdzie on swoje zastosowanie.

Może być doskonałym składnikiem w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Produkty z jego wykorzystaniem nie tylko skutecznie wygładzają zmarszczki, ale również zapobiegają powstawaniu nowych.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym to także nieodłączny element pielęgnacji każdej suchej i odwodnionej skóry. Poprawiają one bowiem elastyczność i napięcie skóry, a także przywracają jej blask. Dzięki nim kondycja Twojej cery może znacząco się poprawić.

Kwas hialuronowy to główny składnik wielu naszych kosmetyków. W Dr Grandel odnajdziesz go m.in. w serum rozświetlającym, kremie nawilżającym Hyaluron Refill Cream oraz maseczkach takich jak Eye Contour Cream & Mask.

Sprawdź nasze pozostałe produkty i przekonaj się o właściwościach kwasu hialuronowego na własnej skórze.

Podsumowanie

Niewiele substancji jest tak wszechstronnych i skutecznych jak kwas hialuronowy. Dlatego warto dać mu szansę w codziennej pielęgnacji. Dzięki niemu możesz zadbać nie tylko o wygląd cery, ale również o jej kondycję.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password