ochrona twarzy przed słońcem

Czy wiesz, że skóra twarzy jest najbardziej narażona na promieniowanie słoneczne? Zmarszczki czy przebarwienia to tylko niektóre skutki jej ekspozycji. Promienie UV są także głównym powodem raka skóry. Jak się przed tym chronić? Na czym polega ochrona twarzy przed słońcem? Dlaczego należy o nią dbać przez cały rok? Dowiedz się tego z naszego artykułu.

Dlaczego ochrona twarzy przed słońcem jest niezbędna?

 

Latem chętniej przebywamy na zewnątrz. Wysokie temperatury sprawiają, że częściej spędzamy czas na łonie natury, chodzimy na spacery i opalamy się. Jednak co na to wszystko nasza twarz?

 

Niestety nie wygląda to najlepiej. Twarz jest częścią ciała, która jest najczęściej narażona na promieniowanie słoneczne. Co więcej, jest ona wyjątkowo wrażliwa na oparzenia i widoczne oznaki starzenia się skóry. Z tego powodu ochrona twarzy przed słońcem jest absolutnie niezbędna. To podstawowy element dbania o jej wygląd oraz zdrowie.

 

Ciągle jej wystawienie na promienie może niestety przyspieszać procesy starzenia się skóry, a także zwiększać ryzyko:

  • plam pigmentacyjnych;
  • zmarszczek;
  • pozostałych oznak fotostarzenia.

Dodatkowo promienie UV mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych takich jak rak skóry. Dlatego nie należy lekceważyć tematu ochrony twarzy i skóry przed słońcem. Dowiedz się, jak to robić w skuteczny sposób.

Jak chronić twarz przed słońcem?

Ochrona twarzy przed słońcem to poważny temat, który wymaga odpowiedniego podejścia. Przyjrzymy się temu, jak zapobiegać negatywnym skutkom promieniowania słonecznego, a jednocześnie cieszyć się piękną pogodą.

Używaj kremu z filtrem UV

To podstawa nie tylko latem, ale przez cały rok. Niezależnie od pory roku i pogody, codzienne stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym jest kluczowe dla ochrony skóry twarzy.

Nie wybieraj jednak pierwszego lepszego produktu. Wybierz krem o wysokiej ochronie, czyli SPF 50 lub więcej. Aplikuj na ok. 20-30 minut przed wyjściem, nakładając równomierną ilość produktu na twarz. W ciągu dnia sięgaj po niego ponownie, nawet co 2-3 godziny, zwłaszcza wtedy, jeśli jesteś aktywna na zewnątrz, pocisz się lub pływasz.

Szukasz skutecznego kremu przeciwsłonecznego? Wypróbuj Protection UV SPF 50. Ta lekka emulsja ochronna z witaminą E, jest bezkompromisowa do promieniowania UV. Szybko się wchłania i chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i promieniami UVB. Witamina E z kolei pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Unikaj silnego nasłonecznienia

Słońce jest najintensywniejsze między 10:00 a 16:00. Jeśli zatem jest to możliwe, staraj się unikać bezpośredniego nasłonecznienia w tych godzinach. Kiedy jednak nie masz wyboru, staraj się przebywać w cieniu lub osłaniaj głowę przed promieniowaniem słonecznym.

Noś okulary i kapelusz

Kapelusze o szerokim rondzie mogą zapewnić dodatkową ochronę dla twarzy. To nie tylko modny dodatek na wakacje, ale również zabezpieczenie przed szkodliwymi promieniami. Natomiast okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV pomogą zarówno w ochronie wzroku, jak izabezpieczą delikatną skórę wokół oczu.

Krem z filtrem – niezbędny nie tylko latem?

 

Niestety wśród wielu osób panuje przekonanie, że kremy z filtrem są potrzebne tylko latem. Prawda jest jednak taka, że ochrona twarzy przed Słońcem to zagadnienie całoroczne.  Kosmetyki z SPF powinny być elementem naszej codziennej pielęgnacji przez cały rok.

 

Dlaczego tak się dzieje? Zauważ, że promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest obecne przez cały rok. Promienie słońca docierają bowiem do powierzchni ziemi niezależnie od pory roku czy pogody. Mogą one przenikać także przez chmury, co oznacza, że jesteśmy na nie wystawieni także w pochmurny dzień. 

 

Dotyczy to też zimy. Śnieg bowiem odbija promienie słoneczne, a tym samym zwiększa na nie ekspozycję. Nie inaczej jest z wysokością. Im wyżej się znajdujemy, tym bardziej jesteśmy narażeni na poparzenie słoneczne. 

 

Warto zatem pamiętać o całorocznej ochronie przed promieniami UV. Codzienne stosowanie kremu z filtrem, niezależnie od pory roku, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę naszej skóry. 

 

Wybierając krem z filtrem, szukaj produktów, które oferują ochronę przed szerokim spektrum promieniowania UV (UVA i UVB), mają SPF co najmniej 30 i są odporne na wodę. Pamiętaj, że nie są one skuteczne tak samo przez cały dzień i warto aplikować je ponownie w ciągu dnia. 

Podsumowanie

 

Ochrona twarzy przed słońcem to temat, o którym warto mówić nie tylko latem. Przez cały rok bowiem jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieniowania UV. W efekcie nasza skóra starzeje się szybciej, pojawiają się przebarwienia oraz zmarszczki. Krem z filtrem to jeden z najskuteczniejszych rozwiązań, które pomoże nam zadbać o zdrowy i piękny wygląd twarzy. 

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password