spf co to

Z jednej strony ciepło, piękna opalenizna i modny wygląd. Z drugiej stront oparzenia, rak skóry i przebarwienia. Słońce ma wiele odcieni. Aby jednak móc w pełni się z niego cieszyć, niezbędna jest odpowiednia ochrona Dowiedz się więcej na temat tego, co to jest SPF. Przekonaj się, dlaczego warto używać kosmetyki z filtrem każdego dnia, niezależnie od pory roku.

Co to jest SPF?

SPF (z ang. Sun Protection Factor) to wskaźnik, który mierzy ochronę przeciwsłoneczną. Pokazuje on, ile procent promieniowania UV jest blokowany dzięki niemu. Przykładowo:

  • SPF 15 blokuje około 93% promieni UVB.
  • SPF 30 blokuje około 97% promieni UVB.
  • SPF 50 blokuje około 98% promieni UVB.

Podane wartości ustala się po sprawdzeniu minimalnej dawki UV, która powoduje rumień do skóry niechronionej. Na przykład, jeśli skóra bez ochrony ulega poparzeniu po 10 minutach, a z kremem ochronnym SPF 30 dopiero po 300 minutach (10 minut x 30), możemy powiedzieć, że produkt z SPF 30 przedłuża ochronę skóry 30 razy.

Jednak trzeba pamiętać, że są to wyliczenia laboratoryjne, które zakładają dokładną aplikację SPF na skórze. W rzeczywistości jednak wiele osób zakłada znacznie mniej produktów z filtrem na twarz i ciało.

Co więcej, wiele zależy od podejmowanych aktywności. Wysiłek fizyczny, pot i pływanie powodują, że ochrona staje się coraz słabsza. Dlatego zaleca się ponowną aplikację filtra co 2-3 godziny.

Jaki SPF wybrać?

Wybór odpowiedniego SPF jest kluczowy, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. To, jaki będzie dla Ciebie najlepszy, zależy od kilku czynników, takich jak typ i kolor skóry, intensywność promieniowania słonecznego, czas spędzony na słońcu.

  • Jasna karnacja – jest ona najbardziej narażona na promieniowanie UV. Dlatego w jej przypadku zaleca się stosowanie najwyżej ochrony, czyli kremu z filtrem co najmniej SPF 50, który blokuje około 98% promieni.
  • Ciemna karnacja – pomimo tego, że ciemna karnacja zawiera więcej melaniny, nie oznacza to tego, że nie potrzebuje ona dodatkowej ochrony. Dlatego warto, aby jej posiadaczki również posiadały SPF w swojej kosmetyczce i stosowały go na co dzień.

Niezależnie od wybranego SPF, zaleca się nakładanie kremu przeciwsłonecznego co 2 godziny, a także po każdym kontakcie z wodą i intensywnym wysiłku fizycznym.

Chroń i nawilżaj skórę z UV Protection

Szukasz skutecznego kremu z filtrem, który nie tylko będzie chronił Cię przed promieniowaniem słonecznym, ale również odżywi i nawilży skórę?

Poznaj Protection UV. To kosmetyk, który przełamuje stereotypy związane z innymi kremami z filtrem. To nie jest kolejny ciężki krem, który pozostawi na skórze białą powłokę. To lekka, szybko wchłaniająca się emulsja ochronna, która została stworzona po to, aby chronić Twoją skórę.

Protection UV gwarantuje ochronę SPF 50. Jednocześnie w jego składzie znajdziesz witaminę E, która nawilża cerę i ma właściwości przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne.

To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie skuteczną i wygodną ochronę przeciwsłoneczną. Ciesz się słońcem z pełną ochroną i bez kompromisów!

O czym musisz pamiętać, stosując SPF?

Wiesz już, co to jest SPF, ale czy wiesz, jak go prawidłowo stosować? Poznaj najważniejsze kwestie, które zapewnią Ci najwyższą skuteczność kremów z filtrem. Oto one:

  • ilość ma znaczenie – masz tendencję do oszczędzania kremów z filtrem? Jeśli tak, stosujesz je bezcelowo. Nakładaj odpowiednią ilość SPF na całe ciało, aby zapewnić sobie wystarczającą ochronę. Nie pomijaj także obszarów, które mogą być narażone na promieniowanie takie jak uszy czy szyja.
  • stosuj regularnie – krem z filtrem nie działa przez cały dzień. Aplikuj go na skórę co dwie godziny. Na SPF nakładasz makijaż? Sięgnij po specjalną mgiełkę lub puder z faktorem w ciągu dnia.
  • używaj nie tylko latem – promieniowanie UV może uszkodzić skórę nawet w pochmurne dni lub w zimie. Dlatego stosuj krem z filtrem przez cały rok, niezależnie od pogody czy pory roku. Niech stanie się on nieodłącznym krokiem w Twojej codziennej pielęgnacji.
  • SPF nie sumuje się – jeśli nałożysz na skórę krem do twarzy z SPF 15, a następnie użyjesz podkładu z SPF 20, nie oznacza to tego, że masz ochronę na poziomie SPF 35. Twoja skóra otrzyma poziom ochrony odpowiadający najwyższemu SPF, który zastosowałem – w tym przypadku SPF 20. Dlatego wybieraj produkt z jak najwyższym faktorem, aby zapewnić skórze optymalną ochronę.

Podsumowanie

Świadomość na temat tego, co to jest SPF, coraz bardziej rośnie. Wiele osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwego działania promieniowania słonecznego. Dlatego, aby zachować piękną i młodą cerę, należy stosować ochronę przeciwsłoneczną.

Nie możesz się zarejestrować

Reset Password